O nas

b_100_100_16777215_00_images_p1000689i.jpgSpółka jawna JW Nowik wywodzi się z firmy Instalator s.c., która została założona 1 grudnia 1990 roku przez dwóch wspólników w formie spółki cywilnej osób fizycznych. W przedmiotowy zakres działalności przedsiębiorstwa wpisane zostały czynności związane z działalnością handlową artykułami hydraulicznymi, grzewczymi i wyposażenia łazienek. Początkowo była to typowo rodzinna firma, w której oprócz wspólników pracował tylko pełnomocnik (również członek rodziny). Pierwsza siedziba Spółki mieściła się w Łomży przy ulicy Szosa Zambrowska 27, w wynajętej, adaptowanej na sklep piwnicy. W latach 1991-1992 rozwój działalności handlowej spowodował potrzebę wynajęcia dodatkowych magazynów w Łomży, przy ulicy Nowej i Konstytucji 3-go Maja. Zwiększono ofertę handlową, rozpoczęto samodzielny import armatury hydraulicznej i jej sprzedaż hurtową. Niezbędne stało się zatrudnienie pierwszego pracownika.

W 1994 roku z zysków firmy został zakupiony lokal w Ełku, w którym utworzono drugi sklep branży instalacyjnej. W tym samym roku nabyto nieruchomość po byłej Fabryce Konserw przy ul. Zjazd 10 w Łomży (obecnie ul. Zjazd 2). We wrześniu 1995 roku, po przeprowadzeniu prac remontowo-adaptacyjnych, do pomieszczeń tych przeniesiono całą działalność z terenu Łomży.

W 2000 roku właściciele Spółki zakupili nieruchomość zabudowaną o powierzchni 3000m2, tym razem tym razem w Ostrołęce, gdzie otwarto trzeci z kolei punkt sprzedaży detalicznej (o powierzchni 1000m2 ) oraz stworzono zaplecze hurtowe w postaci magazynu o powierzchni 2000m2 wraz z placem.

W 2002 r. Firma Instalator s.c. przekształciła się w Spółkę Jawną, rozszerzając dodatkowo przedmiot działalności o handel hurtowy oraz sprzedaż glazury i terakoty. W 2008 roku nastąpiły kolejne zmiany organizacyjne. Spółka „Instalator” zakończyła działalność handlową, a na jej miejsce powstały dwie nowe spółki: JW Nowik Spółka Jawna zajmująca się sprzedażą hurtową i detaliczną oraz Instalator Sp. z o.o. prowadząca sprzedaż hurtową. Firma JW Nowik została założona przez dwoje wspólników w formie spółki jawnej i została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Białymstoku pod numerem 0000307236

b_100_100_16777215_00_images_p1000723i.jpgW przedmiotowy zakres działalności przedsiębiorstwa wpisane zostały czynności związane z działalnością handlową artykułami hydraulicznymi, grzewczymi i wyposażenia łazienek. Swoją działalność gospodarczą prowadzi w trzech punktach handlowych znajdujących się w: Łomży, Ełku i Grajewie. Firma zatrudnia 23 osoby. Prowadzimy własny serwis wielu sprzedawanych produktów. Zajmujemy się również projektowaniem i aranżacją łazienek.

Firma JW. Nowik przystąpiła do Instal-Konsorcjum w marcu 2011 roku. Dzięki przynależności do pierwszego w Polsce konsorcjum hurtowni instalacyjnych, możemy zaoferować Państwu szeroki asortyment produktowy przy korzystnych warunkach zakupowych, a także szereg dodatkowych korzyści, takich jak chociażby możliwość udziału w ogólnopolskim programie marketingowym Partner Instal-Konsorcjum. Zapraszamy do współpracy.

Właściciele i Pracownicy spółki JW Nowik.